Coraz więcej chorych! Dramatyczna sytuacja w powiecie krotoszyńskim

2020-04-05 20:58
Coronavirus
Autor: Pixabay

40 nowych przypadków COVID-19 w Wielkopolsce w niedzielę. W tym aż 25 - w powiecie krotoszyńskim, z ogromną przewagą pacjentów i personelu miejscowego szpitala. Rozpoczęła się ewakuacja chorych z Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

W niedzielę- zgodnie z komunikatami Ministerstwa Zdrowia- w Polsce potwierdzono blisko pół tysiąca nowych zakażeń COVID-19. Do tej pory liczba chorych przekroczyła 4 tysiące. Zmarły 94 osoby.

W Wielkopolsce zaraziło się 275 Wielkopolan, 14 osób zmarło. Wśród tych danych jest 40 przypadków z niedzieli. W tym 25-  z powiatu krotoszyńskiego. To chorzy w  wieku od 29 do 94 lat. W większości to pacjenci miejscowego szpitala. Jeszcze w niedzielę rozpoczęła się ich ewakuacja na oddział zakaźny w Poznaniu.

Informujemy, że Zakład Opieki Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krotoszynie znajdują się w kwarantannie ze względy na stwierdzenie tam przypadków zachorowania na koronawirusa SARS-CoV-2.

Wewnątrz budynku od rana znajdowało się 23 chorych i 7 osób personelu.
Wśród chorych badania wykazały 17 wyników pozytywnych, 1 wynik ujemny, na 5 wyników nadal czekamy.

Trwa obecnie przewożenie (ewakuacja) pacjentów z wynikami pozytywnymi. Specjalnymi karetkami transportowani są oni na oddział zakaźny w Poznaniu. Pierwsi pacjenci (6 osób) już wyjechali z Krotoszyna.

Niestety, jedna z osób zakażonych zmarła 5 kwietnia. Przyczyną zgonu było zarażeniem koronawirusem i ciężka choroba współistniejąca. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Wśród personelu ZOL-ZOP znajduje się 5 osób z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

Informuje rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala- Sławomir Pałasz.

To zresztą kolejni pacjenci z tej placówki, która kilka dni temu zamknęła większość oddziałów. Pracuje SOR i tzw. wieczorynka.

Na tym jednak kłopoty Krotoszyna się nie kończą. Bo w niedzielę zamknięta została Powiatowa Komenda Policji. 7 funkcjonariuszy ma pozytywne wyniki na koronawirusa. 88 odesłano na kwarantannę.

Pisaliśmy o tym TUTAJ : https://www.eska.pl/ostrow/komenda-policji-w-krotoszynie-zamknieta-obowiazki-przejmuja-policjanci-z-ostrowa-aa-MXc7-eJid-tJPi.html

Obecnie w powiecie krotoszyńskim COVID-19 potwierdzono u 82 osób. Z powodu koronawirusa zmarły 3 osoby, kolejne 3 - zakażone - zmarły z powodu innych chorób.

W poniedziałek na godzinę 10. Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym udział wezmą starosta krotoszyński i burmistrz Krotoszyna, przedstawiciele służb i inspekcji sanitarnej.

Mają wtedy zapaść decyzje co do dalszych działań na terenie miasta i powiatu krotoszyńskiego.

A obecnie w całej Wielkopolsce :

-objętych nadzorem epidemiologicznym jest  6155 osób;
- hospitalizowanych jest ogółem 109 osób;
- Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11714 osób.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE