Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie od połowy marca do usług stowarzyszeń!

2020-02-26 18:51 BO
CAL
Autor: BO

16 marca gotowy będzie regulamin i na dobre ruszy Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Tak obiecują władze miasta. Bo centrum już jest. Powstało w budynku sali sesyjnej przy Urzędzie Miasta. I ma być dostępne BEZPŁATNIE- dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych na organizację spotkań i imprez.

Sala Sesyjna Rady Miejskiej Ostrowa wraz z Centrum Aktywności Lokalnej została oddana pod koniec 2019 roku.

Docelowo- Centrum ma służyć jako miejsce spotkań ostrowian i stowarzyszeń. Ale trwają jeszcze prace nad regulaminem zasad użyczania pomieszczeń.

Temat wywołał na środowej sesji radny miejski Jakub Paduch z Koalicji Obywatelskiej.

Wszystko miało być gotowe już kilka tygodni temu, a wciąż nie ma reguł. Zgłaszają się do mnie różne stowarzyszenia, które chciałyby już korzystać z Centrum Aktywności Lokalnej. A wciąż nie wiadomo, od kiedy i na jakich zasadach ma ono tak naprawdę funkcjonować.

Mówił radny.

Ale by nie było nieporozumień, trzeba ściśle ustalić reguły tej współpracy. A na to potrzeba czasu- odpowiedział Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

Ustaliliśmy, że Centrum ruszy 16 marca. Do tego czasu przygotujemy wszystkie niezbędne zasady i procedury. Zależy nam, żeby ta współpraca między Centrum a Stowarzyszeniami układała się bez problemów,  dlatego chwilę musi to potrwać.

Dopiero co do pomieszczeń w tym budynku "wprowadziły" się niektóre wydziały Urzędu Miasta. Co też wymagało czasu i spokoju, by wszystko przebiegło bez zawirowań.

Mówi wiceprezydent Górski i dodaje, że  jeszcze w tym tygodniu ma zostać powołane biuro ds. organizacji pozarządowych i polityki senioralnej, i to ono będzie odpowiedzialne za wszelką współpracę.