Koszykarze zachęcają by zostać w domach

Autor: EBL / materiały prasowe

Akcja #zostańwdomu – nietypowy mecz „Stalówki”

2020-03-17 9:56

Hasło #zostańwdomu opanowało internet. Odwołane są imprezy masowe, wstrzymano rozgrywki sportowe – jednak w tym czasie kluby starają się umilić czas kibicom, którzy nie mogą wybrać się na mecze swoich ulubionych drużyn. Dziś nietypowy „mecz” mają rozegrać kapitanowie BM Slam Stali Ostrów i Trefla Sopot. Obie drużyny miały spotkać się w ligowym starciu, jednak rozgrywki Energa Basket Ligi zostały zawieszone. Dlatego kluby zdecydowały się na nietypową propozycję, która pozwoli poczuć smak sportowej rywalizacji.

Trefl Sopot miał dziś przed własną publicznością podejmować BM Slam Stal Ostrów w meczu 24. kolejki spotkań Energa Basket Ligi. Jak jednak wiadomo – rozgrywki są zawieszone i kibice nie będą mogli zobaczyć tego pojedynku. Koszykarze postanowili jednak mecz rozegrać… przynajmniej w sieci.

O godzinie 19:00 – czyli w czasie planowanego rozpoczęcia spotkania – kapitanowie obu ekip rozpoczną rywalizację pod nazwą Rzuty Osobiste… w aplikacji Messenger. Paweł Leończyk (Trefl Sopot) i Jarosław Mokros (BM Slam Stal) zagrają tam w popularną grę Basketball. Swoje wyniki będą nagrywać telefonem i następnie przesyłać  w celu weryfikacji punktowych zdobyczy. Każdy z zawodników podejmie cztery minutowe próby, które odpowiadać będą czterem kwartom koszykarskiego spotkania. Wyniki tej rywalizacji będziecie mogli śledzić na Twitterowym koncie „gospodarzy” tego starcia, Trefla Sopot.

Ta rozrywkowa forma, na którą zdecydowali się koszykarze obu drużyn, to kolejna próba rozładowania napięcia i poradzenia sobie z niecodzienną sytuacją w czasie panującej pandemii. Drużyny grające w rozgrywkach Energa Basket Ligi włączyły się w akcję #zostańwdomu i zachęcają swoich kibiców by – kiedy to tylko możliwe – unikali przebywania w skupiskach ludzi. Ligowe zmagania w koszykarskiej lidze zawieszono póki co do 25. marca. Najpóźniej do tego dnia mają zapaść decyzje w sprawie kontynuowania sezonu.