65 w Wielkopolsce, większość w powiatach ostrowskim i kaliskim. Nowe zachorowania na COVID-19

2020-04-23 10:40
coronawirus
Autor: pixabay

65 kolejnych potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym województwie. Najwięcej w powiecie kaliskim. Ale sporo nowych chorych jest także w powiecie ostrowskim. Kolejne przypadki są także w powiatach : krotoszyńskim, pleszewskim, ostrzeszowskim oraz leszczyńskim i rawickim. Wśród chorych jest 9 dzieci. Najstarszy pacjent ma 91 lat.

Poranne dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 177 nowych przypadkach COVID-19 w kraju. W tym raporcie najwięcej potwierdzonych zakażeń jest w Wielkopolsce- 65.

Aż 30 pojawiło się w powiecie kaliskim. 16- w powiecie ostrowskim. Kolejne zakażenia są także w  powiatach - krotoszyńskim (9), pleszewskim (6), ostrzeszowskim (1). A także w leszczyńskim (1) i rawickim (2).

Są także kolejne ofiary śmiertelne.

To 86-letnia oraz 87-letnia kobieta z Kalisza. Obie były hospitalizowane w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu i miały choroby współistniejące.

Informuje rzecznik Wojewody Wielkopolskiego, Tomasz Stube.

coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1164 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 68 osób zmarło, a 102 wyzdrowiały.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE