22 osoby z pozytywnym wynikiem na koronawirusa w DPSie w Psarach. Na ponad 270 badanych

2020-04-12 22:51
dps
Autor: fot. sabinevanerp / pixabay

Są wyniki badań pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej w podostrowskich Psarach. Od kilku dni ośrodek jest zamknięty. A w nim 166 pensjonariuszy i ponad 40 osób z personelu. Kolejnych kilkadziesiąt osób jest na kwarantannie domowej.

Łącznie wymazy pobrano od 276 osób. Wyniki zdecydowanej większości pojawiły się w niedzielę wieczorem. Okazało się, że pozytywne ma 11 pensjonariuszy i 7 członków personelu. Wcześniej COVID-19 potwierdzono u dwóch pracowników i dwóch pensjonariuszy, którzy trafili do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

A jeszcze w niedzielę wieczorem rozpoczął się transport do Poznania trzech osób, które czują się najgorzej i mają wysoką temperaturę. Decyzje co do szczegółów leczenia osób pozostałych zapadną w poniedziałek.

Decyzję o zamknięciu DPSu w Psarach Sanepid podjął 7 kwietnia, po tym jak okazało się, że jedna z pielęgniarek ma koronaworusa. A miała kontakt i z podopiecznymi i z kolegami z personelu. W budynku zostało 166 pensjonariuszy i 41 członków załogi. Pozostali pracownicy zostali objęci kwarantanną domową. Ich rodziny natomiast zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

Wymazy od wszystkich pobrano w piątek. Wyniki pojawiły się w niedzielę wieczorem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE