Wybuch gazu w Opolu. Rany odniosła jedna osoba

i

Autor: PSP Opole

Wybuch gazu w Opolu. Rany odniosła jedna osoba

2023-02-04 14:37

W sobotę 4 lutego doszło do wybuchu gazu w bloku mieszkalnym w Opolu. W wyniku zdarzenia rany odniosła jedna osoba. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży Pożarnej.

Jak informuje Komenda Miejska PSP w Opolu zgłoszenie o wybuchu gazu na 4 piętrze bloku mieszkalnego przy ul Grota-Roweckiego wpłynęło o godzinie 12:43. Na miejsce zadysponowano jednostki z PSP oraz OSP. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar, który powstał w skutek wybuchu.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji i po kilkunastu minutach działań opanowali sytuację, co nastąpiło dokładnie o godzinie 13:08. W trakcie dalszych czynności okazało się, że w wyniku zdarzenia rany odniosła osoba, która znajdowała się najbliżej miejsca eksplozji. Kobieta doznała poparzeń i została przetransportowana do szpitala. Obecnie na miejscu zdarzenia trwają czynności służb, które mają wyjaśnić przyczynę wybuchu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE