Witamy w Stolicy polskiej piosenki - taki napis przywita przyjezdnych w Opolu

2021-06-02 13:16 MarcinM
Centrum Przesiadkowe Opole Główne- wizualizacja
Autor: UM Opole, źródło: www.facebook.com/PrezydentOpola Centrum Przesiadkowe Opole Główne- wizualizacja

Po kilkudziesięciu latach przyjezdnych na opolskim dworcu znów będzie witał napis "Witamy w Stolicy polskiej piosenki" Ogromna LED-owa konstrukcja ozdobi dach nowego dworca PKS.

Witamy w Stolicy Polskiej Piosenki - taki LED-owy napis będzie witać podróżnych na nowym dworcu autobusowym. Kiedyś taki neon wisiał na hotelu przy ulicy Krakowskiej i witał przyjezdnych wychodzących z dworca kolejowego. W przyszłości pasażerowie pociągów znów go zobaczą, bo konstrukcja ozdobi dach powstającego budynku Centrum przesiadkowego.

POSŁUCHAJ - Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o napisie, który ozdobi nowy dworzec PKS

Napis ma kojarzyć się z neonem z lat 70-tych i jednocześnie komponować się z otoczeniem - nowym dworcem i placem przed nim, który ma powstać za kilka lat.

POSŁUCHAJ - Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o placu dworcowym

Najpierw jednak centrum przesiadkowe. A tam budowlańcy kończą stawiać ściany i wylewać posadzki. Kolejny etap to sieci wewnątrz budynku. Ma być gotowy pod koniec, ale przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!