Uderzyli w budynek na granicy polsko-czeskiej. Nie żyje dwóch młodych mężczyzn

2021-01-11 11:40 MarcinM
Przejście graniczne Konradów - Zlate Hory
Autor: Wikimedia Commons Przejście graniczne Konradów - Zlate Hory

Kierowca oraz pasażer osobówki zginęli w wypadku na przejściu granicznym w Konradowie koło Głuchołaz. Prawdopodobnie samochód wpadł w poślizg i uderzył w budynek straży granicznej - tę wersję sprawdzają czescy policjanci.

Przyczyny tragicznego wypadku na przejściu granicznym w Konradowie koło Głuchołaz wyjaśni czeska policja. W niedzielę wieczorem samochód na polskiej rejestracji wjechał w budynek straży granicznej. Na miejscu zginęło dwóch młodych mężczyzn. Jak wstępnie ustaliły służby - 18-letni kierowca mógł wpaść w poślizg, stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w filar. To jednak potwierdzą czynności prowadzone przez czeskie służby. Wypadek zdarzył się około 60 metrów od granicy z Polską.

Dwóch mężczyzn nie żyje

Po przyjeździe na miejsce strażacy i policjanci zobaczyli zgnieciony samochód, a w środku zakleszczone 3 osoby. Dwóch mężczyzn i młodą dziewczynę.

Samochód osobowy uderzył z bardzo dużą siłą w filar betonowy. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, natomiast dziewczyna została ciężko ranna; również była zakleszczona. Została wydobyta przy użyciu narzędzi hydraulicznych przez straż pożarną.

Mówił mł. kpt. Dariusz Pryga, oficer prasowy KP PSP w Nysie

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Coś intrygującego dzieje się w Twojej okolicy? Napisz do nas, przyślij zdjęcie lub film na adres online.grupazpr.pl!