Uderzyli w budynek na granicy polsko-czeskiej. Nie żyje dwóch młodych mężczyzn

2021-01-11 11:40
Przejście graniczne Konradów - Zlate Hory
Autor: Wikimedia Commons Przejście graniczne Konradów - Zlate Hory

Kierowca oraz pasażer osobówki zginęli w wypadku na przejściu granicznym w Konradowie koło Głuchołaz. Prawdopodobnie samochód wpadł w poślizg i uderzył w budynek straży granicznej - tę wersję sprawdzają czescy policjanci.

Przyczyny tragicznego wypadku na przejściu granicznym w Konradowie koło Głuchołaz wyjaśni czeska policja. W niedzielę wieczorem samochód na polskiej rejestracji wjechał w budynek straży granicznej. Na miejscu zginęło dwóch młodych mężczyzn. Jak wstępnie ustaliły służby - 18-letni kierowca mógł wpaść w poślizg, stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w filar. To jednak potwierdzą czynności prowadzone przez czeskie służby. Wypadek zdarzył się około 60 metrów od granicy z Polską.

Dwóch mężczyzn nie żyje

Po przyjeździe na miejsce strażacy i policjanci zobaczyli zgnieciony samochód, a w środku zakleszczone 3 osoby. Dwóch mężczyzn i młodą dziewczynę.

Samochód osobowy uderzył z bardzo dużą siłą w filar betonowy. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, natomiast dziewczyna została ciężko ranna; również była zakleszczona. Została wydobyta przy użyciu narzędzi hydraulicznych przez straż pożarną.

Mówił mł. kpt. Dariusz Pryga, oficer prasowy KP PSP w Nysie

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Coś intrygującego dzieje się w Twojej okolicy? Napisz do nas, przyślij zdjęcie lub film na adres online.grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE