Rehabilitacja po koronawirusie - najbliższe wolne terminy za półtora roku!

2021-03-30 14:11
Rehabilitacja pulmonologiczna: na czym polega i co daje?
Autor: Getty Images

Turnusy rehabilitacyjne po przejściu choroby COVID19 są oblegane przez ozdrowieńców. Jeżeli ktoś zgłosi się ze skierowaniem do szpitala MSWiA w Głuchołazach to nie zostanie przyjęty. Terminy są zarezerwowane aż do sierpnia 2022 roku.

Długie kolejki do rehabilitacji po przebytej chorobie Covid19 w głuchołaskim szpitalu. Zajęte są wszystkie miejscach do sierpnia przyszłego roku! W jednym trzytygodniowym cyklu bierze udział maksymalnie 120 osób. Lekarze nie spodziewali się, że zapotrzebowanie będzie tak wielkie.

Nie spodziewaliśmy się, że u tych osób, które przeszły Covid19- tych, które przeszły ciężko, jak i tych, które przyszły skąpoobjawowo pojawią sie te powikłania i będą się utrzymywać dosyć długo.

- prof. Jan Szczegielniak ze szpitala MSWiA w Głuchołazach

Program ruszył z myślą o osobach, które przeszły Covid19 i zmagają się z dalszymi powikłaniami układu oddechowego. Coraz częściej są to młodzi ludzie. Czterdziestolatkowie i młodsi to już norma - dodaje prof. Szczegielniak.

POSŁUCHAJ - prof. Jan Szczegielniak ze szpitala MSWiA w Głuchołazach mówi o coraz młodszych pacjentach po przebytej chorobie COVID19

Szpital MSWiA w Głuchołazach chce zwiększyć limit osób w jednym turnusie. Na początku było to 60 osób. teraz już jest 120. Do tej pory z rehabilitacji pocovidowej skorzystało tam ponad 600 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE