Pożar altany w Kędzierzynie Koźlu. Jedna osoba nie żyje

2021-11-23 15:02
Pożar altany w Kędzierzynie-Koźlu
Autor: KP PSP w Kędzierzynie Koźlu Pożar altany w Kędzierzynie-Koźlu

Tragiczne wieści z Kędzierzyna Koźla. W pożarze altany przy ulicy Portowej strażacy znaleźli zwłoki. Sprawę badają policjanci pod nadzorem prokuratury. Znamy wstępną przyczynę wybuchu ognia.

Informacje o pożarze strażacy otrzymali chwilę po 6:00 we wtorek. Na miejscu okazało się, że płonie altana, a ogień zaczyna obejmować też sąsiedni budynek. Z niego wydostał się o własnych siłach jeden mężczyzna. Nie został poważnie ranny. Dopiero podczas dogaszania w zgliszczach przyczepy kempingowej, która stała w altanie strażacy znaleźli ciało. Niestety, nie byli w stanie zidentyfikować nawet płci ofiary. Zajmie się tym biegły z zakresu medycyny sądowej.

Pożar altany w Kędzierzynie Koźlu. Wstępna przyczyna

Przyczyny pożaru wyjaśni specjalista z zakresu pożarnictwa. Wstępnie strażacy typują, że ogień rozprzestrzenił się z małego piecyka, który stał w altanie.

- W tym pomieszczeniu był piecyk na paliwo stałe - tak zwana popularnie "Koza". Prawdopodobnie od tego pożar zaczął się rozprzestrzeniać na tę zabudowaną altankę. To jednak potwierdzą działania policji i prokuratury - mówił kpt. inż. Piotr Krok, oficer prasowy KP PSP w Kędzierzynie Koźlu.

Pożar altany w Kędzierzynie Koźlu. Strażacy apelują o rozwagę

Strażacy zwracają uwagę, że najczęściej do pożarów altan dochodzi zimą bo bezdomni szukają w nich schronienia. Dlatego apelują do właścicieli, by częściej zaglądali na swoje działki. Zabezpieczali je przed włamaniem i nie zostawiali w środku łatwopalnych materiałów.

- Państwowa Straż Pożarna jak co roku apeluje do właścicieli ogródków działkowych, żeby poczuli się odpowiedzialni za swoje mienie. By sprawdzali czy ktoś nie zamieszkał zimą w ich pomieszczeniach. Osoby bezdomne chcąc chronić się przed mrozem mogą rozpalać ogniska czy palić w piecykach w tych altanach doprowadzając do pożaru - apeluje kpt. inż. Piotr Krok

QUIZ. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 12
Polski Ład, który wejdzie od stycznia zapewni...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE