Php developer - jak wygląda praca i ile można zarobić?

2022-03-30 9:04
praca, praca zdalna, pracownik
Autor: pexels

Sektor IT to Twoja bajka? A może zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega stanowisko PHP developer? Co musisz umieć, jak wygląda praca i na jakie zarobki można liczyć? Zatem idealnie trafiłeś! Z nami dowiesz się wszystkiego!

Co to jest PHP?

PHP to język programowania, wykorzystywany głównie do tworzenia stron internetowych. Jest on używany m.in. na portalach typu WordPress, Facebook czy Wikipedia. Opiera się on na skryptach i działa na zasadzie otwartej licencji, dzięki czemu każdy może pobrać jego kopię do użytku prywatnego czy komercyjnego. Łatwa dostępność oraz szybki rozwój tego sektora sprawia, że od lat pozostaje on jednym z popularniejszych języków programowania. Przekłada się to na ciągłe zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie. Zatem, dlaczego warto spróbować? Może to praca dla Ciebie? Przekonajmy się!

PHP Developer — codzienne obowiązki w pracy

Oczywiście większość zadań i zakres pracy zostaje określony przez pracodawcę w zawieranej umowie. Najczęściej jednak do obowiązków należą:

  • przygotowanie analizy projektu oraz jego założeń, a także określenie planowanych działań,
  • przygotowywanie stosownych notatek, które mogą pomóc w realizacji zadania,
  • kodowanie stosowanej strony lub aplikacji,
  • wykonanie testu projektu,
  • niekiedy naniesienie poprawek, a potem już wdrożenie projektu.

Praca PHP Developera jednak na tym się nie kończy. Gotową stronę internetową należy stale ulepszać, obserwować i administrować poprzez pojawianie się nowych wtyczek czy przeglądarek, które mogą nie wyświetlać prawidłowo wszystkich części strony.

Zarobki na stanowisku PHP Developer

Jeżeli szukasz dobrze płatnej pracy, która jednocześnie będzie sprawiała Ci przyjemność, to wybór stanowiska PHP Developera będzie strzałem w dziesiątkę! W zależności od lokalizacji i rodzaju umowy średnie zarobki osoby zatrudnionej mogą wahać się pomiędzy 8000 a 9000 złotych brutto miesięcznie. Zatem, jeśli chcesz spróbować swoich sił w IT, to teraz jest na to odpowiedni moment. Praca IT w Opolu czeka na Ciebie i jest na wyciągnięcie ręki! Na portalu Protocol znajdziesz wiele różnych, aktualnych ofert — sprawdź je wszystkie i zdobądź pracę marzeń!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE