Paweł D. zabił rodziców krzesłem, bo nie chcieli mu dać alkoholu

2022-11-02 13:16
policja
Autor: Grzegorz Kluczyński

Kluczborska prokuratura skieruje jeszcze dzisiaj wniosek do sądu o aresztowanie Pawła D. z Borkowic. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa swoich rodziców. 31-latek wpadł w szał, kiedy jego 65-letnia matka i jej 70-letni mąż schowali alkohol.

Prokuratura w Kluczborku przesłuchała już 31-latka, który został zatrzymany w sprawie zabójstwa w Borkowicach koło Kluczborka. W poniedziałek popołudniu policjanci w jednym z domów znaleźli zwłoki starszego małżeństwa. Do zamordowania pary przyznał się ich syn - Paweł D. Prawdopodobnym motywem było uzależnienie od alkoholu.

Konflikt, którego źródłem było uzależnienie od alkoholu podejrzanego. Przeszkadzało to jego rodzicom i chcieli go wyciągnąć z uzależnienia, utrudniając mu dostęp do alkoholu. To z kolei skutkowało agresywnymi zachowaniami Pawła D.

- mówi Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury

W poniedziałek popołudniu Paweł D. zaczął w szale zadawać małżeństwu ciosy krzesłem, szczególnie w okolice głowy. Te okazały się śmiertelne.

W trakcie składania wyjaśnień mężczyzna przyznał się do sprawstwa zbrodni zabójstwa swoich rodziców. Ta zbrodnia zagrożona jest karą do 15 lub 25 lat pozbawienia wolności. Albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

- mówi Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury

Według mieszkańców Borkowic, już wcześniej dochodziło w tym domu do awantur. A do agresywnego mężczyzny przyjeżdżała policja. Kilka tygodni temu, przed zrobieniem krzywdy matce mężczyznę powstrzymali sami sąsiedzi.

QUIZ odkryj mroczne sekrety Twojej duszy

Pytanie 1 z 8
Jaka faza księżyca jest dla Ciebie najpiękniejsza?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE