Ostrzeżenie przed oblodzeniem. Przez opolskie przejdą opady śniegu

2023-01-18 16:01
Śnieg i oblodzenie w mieście
Autor: PAP/Grzegorz Momot

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa opolskiego przed oblodzeniami. Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje od środowego wieczora do poranka w czwartek.

Prognoza pogody dla województwa opolskiego

Jak przekazało WCZK, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał dla całego województwa opolskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniami. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 17-tej w środę do godziny 9-tej w czwartek.

- Od środy wieczór do czwartkowego poranku na terenie całego województwa będą możliwe oblodzenia - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu.

Według prognoz IMGW-PIB, prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, przy temperaturze przy gruncie na poziomie minus 4 stopni Celsjusza, możliwe jest oblodzenie jezdni i traktów dla pieszych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 75 procent.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE