Opolskie szpitale covidowe przyjmują pacjentów ze Śląska. Są wolne miejsca

2021-03-30 13:51
Szpital tymczasowy w CWK - na wyposażeniu są dwie karetki
Autor: MarcinM

Coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna na Śląsku powoduje, że tamtejsi pacjenci muszą trafiać do szpitali w sąsiednich województwach. Sporo z nich znalazło miejsce na Opolszczyźnie. Czy miejsc dla chorych na COVID19 nie zabraknie?

Szpital w Głubczycach przyjmuje pacjentów z województwa śląskiego. Na oddziałach covidowych jest kilkanaście osób spoza Opolszczyzny. Dyrekcja placówki uspokaja - ponad 30 łóżek nadal jest wolnych. Jednak jeśli zajdzie taka potrzeba - przyjmą więcej pacjentów z innych regionów.

W tej chwili stan pacjentów na oddziałach covidowych w naszym szpitalu wynosi 74 osoby. Wśród nich 14 to osoby z województwa śląskiego. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, być może przyjmiemy ze śląska jeszcze więcej pacjentów.

- Adam Jakubowski, dyrektor szpitala w Głubczycach

Wojewoda opolski - łóżek dla chorych nie zabraknie

Pacjenci z innych województw trafiają też do szpitali w Kędzierzynie-Koźliu, Nysie czy Prudniku. Wojewoda opolski zapewnia, że wolnych łóżek jest wystarczająco dużo.

POSŁUCHAJ - Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o zabezpieczaniu miejsc dla pacjentów z Opolszczyzny

Koronawirus raport - opolskie

325 kolejnych osób z koronawirusem w województwie opolskim. Ministerstwo Zdrowia informuje też, że 18 osób zmarło; większość miała choroby towarzyszące. Najwięcej zakażeń – 76 – było w Opolu.

Jak informuje urząd wojewódzki, zajętych jest niemal 70 procent łóżek covidowych. A jest ich prawie 1100. Coraz mniej też respiratorów. Spośród 91, lekarze mają do dyspozycji - 35.

I sprawdzamy jeszcze tempo szczepień na Opolszczyźnie. Do tej pory pielęgniarki podały ponad 150 tysięcy dawek. A ponad 50 tysięcy mieszkańców regionu przyjęło już obie dawki szczepionki.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE