policja

i

Autor: Pixabay

Nietypowe zatrzymanie w Głuchołazach. Wpadł dzień po... zdaniu teorii na prawo jazdy

2023-03-21 18:19

Policjanci z Głuchołaz zatrzymali 29-letniego kierowcę, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała we wtorek KW Policji w Opolu, zatrzymany dzień wcześniej zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy.

Głuchołazy: zdał teorię na prawo jazdy, ale też szybko ją złamał

Do zdarzenia doszło w Starym Lesie pod Głuchołazami. Patrolujący teren funkcjonariusze zauważyli osobowego opla, którego kierowca nie zastosował się do znaku "stopu".

Po zatrzymaniu do kontroli policjanci wyczuli od kierującego samochodem zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało prawie promil alkoholu. Jak się okazało, 29-latek nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a dzień wcześniej zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy.

Sprawa trafi do sądu. Za przestępstwo polegające na jeździe samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE