Muzeum Śląska Opolskiego przygotowuje sie na Noc Muzeów. Co jest w planie?

2021-04-26 14:10 Marcin Michalski
Muzeum Śląska Opolskiego
Autor: Muzeum Śląska Opolskiego Muzeum Śląska Opolskiego

Instytucje kultury są w nadal zamknięte. Mimo to historycy nie próżnują. W Muzeum Śląska Opolskiego trwają przygotowania do corocznej Nocy Muzeów. W dwóch wariantach.

Muzeum Śląska opolskiego szykuje się na Noc Muzeów. Ma się ona odbyć 15 maja. Problem w tym, że nie wiadomo czy wystawy będzie można oglądać na żywo. Dlatego muzealnicy szykują się na każdy scenariusz.

POSŁUCHAJ - Bernadeta Warchał z Muzeum Śląska Opolskiego o wirtualnej Nocy Muzeum

Przygotowania do "otwarcia drzwi"

Muzeum ŚO przygotowuje też plan B. Jeśli jednak uda się zaprosić zwiedzających to będą mogli zobaczyć wystawę, którą muzealnicy przygotowali już kilka tygodni temu. Ale niewiele osób miało okazję ją zobaczyć, bo powstała ona zaledwie chwilę przed ponownym zamknięciem instytucji kultury. Jest to wystawa poświęcona stuleciu plebiscytu na Śląsku. Muzealnicy liczą, że uda się ją jeszcze zaprezentować zanim skończy się jej czas ekspozycji. Nic specjalnego na Noc Muzeów prawdopodobnie nie powstanie. To zbyt duże koszty - dodają.

Muzeum Śląska Opolskiego udostępniło część swoich zbiorów w internecie. Na miejscu można z kolei zdobyć pamiątkowy banknot - 0 euro, który powstał z okazji 100-lecia III powstania śląskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!