zdj. ilustracyjne

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Lekarze psychiatrzy wciąż poszukiwani

2021-10-07 16:06

Sytuacja opolskiego szpitala niewiele się poprawiła po zlikwidowaniu oddziału "C", na którym było 40 łóżek.

Ale to nadal nie pozwala na spokojne spięcie grafików.

Jest kryzys psychiatrii. To, że ograniczamy o 40 liczbę łóżek nie oznacza, że teraz jest "raj na Ziemi" w pozostałych dwóch oddziałach. Nadal mamy problemy z obsadą lekarską w tych oddziałach, w poradniach zdrowia psychicznego i nadal mamy problemy ze spięciem grafików.

- mówi Krzysztof Nazimek, dyrektor szpitala na Wodociągowej.

Rezydenci, którzy będą chcieli pracować w szpitalu, dostaną dodatkowe 4 tysiące złotych miesięcznie. Na 13 miejsc zgłosiło się 6.Poza tym urząd marszałkowski liczy, że pomogą stypendia dla studentów.

To są osoby, które zadeklarowały udział w specjalizacjach deficytowych i zadeklarowały, że będą pracować na terenie województwa opolskiego. My dopiero rozpoczynamy z tymi studentami szósty rok nauki. A dopiero właśnie na szóstym roku jest specjalizacja psychiatryczna, więc musimy poczekać.

- mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa.

Żeby szpital zaczął rozważać ponowne otwarcie oddziału "C", do pracy musiałoby się zgłosić co najmniej 10 lekarzy. Na razie nie zapowiada się na to.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE