Komendant policji w Krapkowicach odwołany! Skutek sprawy 14-letniego Macieja Rauhuta

2021-01-13 11:32 MarcinM
Komendant policji w Krapkowicach odwołany
Autor: KPP Krapkowice Komendant policji w Krapkowicach odwołany

Podinsp. Józef Chudoba stracił stanowisko komendanta powiatowego policji w Krapkowicach. Jak wynika z oświadczenia wydanego przez starostę krapkowickiego - miało to związek ze sprawą 14-latka, który udostępnił w internecie informacje o Strajku Kobiet.

Decyzję o odwołaniu podinsp. Józefa Chudoby z funkcji Komendanta Powiatowego policji w Krapkowicach podjął Komendant Wojewódzki. Wcześniej decyzję pozytywnie zaopiniował też starosta krapkowicki Maciej Sonik, który w oświadczeniu pisał:

Wniosek Komendanta Wojewódzkiego na podstawie ustawy o policji zaopiniowałem pozytywnie 4 grudnia mając na względzie reakcję opinii publicznej w związku z ostatnimi działaniami krapkowickiej komendy oraz w trosce o utrzymanie poziomu zaufania społecznego do Policji w Krapkowicach.

Sprawa Macieja Rauhuta

"Ostatnie działania" o których pisał Starosta krapkowicki to sprawa 14-letniego Macieja Rauhuta. Policjanci odwiedzili go w domu po tym jak udostępnił on na swoim prywatnym koncie na Facebooku informacje o Marszu Kobiet, który miał się odbyć w Krapkowicach. Policjanci uznali że 14-latek czynnie nawołuje do protestu, a przepisy zabraniają zgromadzeń w czasie epidemii. Odwiedzili go w domu i pouczyli jego rodziców. Zawiadomili też Sąd Rodzinny, ale ten uznał że nie zajmie się sprawą chłopaka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!