Groził śmiercią Tuskowi i innym politykom PO. Nysianin dobrowolnie poddał sie karze

2020-09-07 15:42 MM
Sąd Okręgowy w Opolu. Wydział karny
Autor: Marcin Michalski

Nawoływanie do zabójstwa byłego przewodniczącego Rady Europy Donalda Tuska i pochwała dla zabójstwa Pawła Adamowicza - to między innymi takie treści zamieścił na Facebooku Arkadiusz M. z Nysy. Dodatkowo policjanci znaleźli u niego marihuanę.

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za nawoływanie do zabijania polityków. Taki wyrok usłyszał dziś mężczyzna z Nysy na Opolszczyźnie. Nysianin nawoływał w internecie do zabicia Donalda Tuska i innych członków Platformy oraz pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Leki psychotropowe i alkohol

Oskarżony w czasie śledztwa nie przyznawał się do zarzutu publicznego nawoływania do zabójstwa, a jedynie do posiadania marihuany, którą w czasie zatrzymania znaleźli u niego policjanci.

Na sali sądowej przyznał się już do wszystkich zarzucanych mu czynów. Jak twierdził, bierze leki psychotropowe, które w połączeniu z alkoholem zadziałały odurzająco. Przed sądem powiedział, że nie pamięta żeby publikował obraźliwe posty.

Przeprosiny przed sądem i dobrowolna kara

Obrończyni Arkadiusza M. złożyła wniosek o dobrowolnym poddaniu się karze bez przeprowadzeniu postępowania dowodowego. Zaproponowała karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 9 tysięcy złotych grzywny i publiczne przeprosiny. Sąd przychylił się do wniosku i wymierzył mężczyźnie proponowaną karę.

Oskarżony na sali przeprosił obecnego Rajmunda Millera - posła Platformy Obywatelskiej, który wystąpił w charakterze pokrzywdzonego.

Posłuchaj komentarza Rajmunda Millera, posła Platformy Obywatelskiej

Dodatkowo Arkadiusz M. ma przeprosić na Facebooku Donalda Tuska i jego rodzinę, oraz żonę i córki zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wyrok będzie też opublikowany na stronie sądu okręgowego w Opolu.