Pogoda IMGW na weekend. W wielu regionach może spaść śnieg

i

Autor: Unsplash Pogoda IMGW na weekend. W wielu regionach może spaść śnieg

Znowu sypnie śniegiem! "Miejscami pokrywa śnieżna utrzyma się przez kilka dni"

2020-11-27 13:57

Nadchodzący weekend zapowiada się mroźnie i w zimowej aurze. Miejscami znowu sypnie śniegiem. Będzie też bardzo ślisko na drogach, w związku z czym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas podróży. Sprawdź prognozę pogody na weekend. Szczegóły w artykule.

ESKA XD EXTRA

W miniony weekend w wielu regionach Polski, zwłaszcza północno-wschodnich, można było poczuć przedzimową aurę. Ta wróci do nas również w ten weekend. Na wschodzie i południu kraju należy spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Jednak, jak informuje IMGW, nie będą to duże opady. - Jedynie na pogórzach i w górach przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy sobota/niedziela i w niedzielę, mogą sięgać około 10 cm w ciągu 12 godzin. W pozostałej części kraju możliwe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie – głównie deszczu. - tłumaczą synoptycy.

IMGW wydało pierwszy stopień ostrzeżenia przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed dużym ryzykiem oblodzenia dróg i nawierzchni. Miejscami może być naprawdę ślisko.

Zobacz też: Zima zawitała na Warmię i Mazury. Spadł pierwszy śnieg! [FOTO]

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem będą obowiązywały w niemal całej Polsce, zwłaszcza części wschodniej. Kierowcy z Warmii i Mazur powinni zachować szczególną ostrożność już od soboty.

- W nocy z 28 na 29.11. prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie od -3°C do -1°C. - informuje IMGW.

Ślisko będzie aż do poniedziałku. - W nocy z 29 na 30.11. prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, przy gruncie od -4°C do -2°C. - ostrzegają synoptycy.

Zimowa aura najprawdopodobniej utrzyma się aż do "Mikołajek". Według synoptyków IMGW, warunki pogodowe cały czas sprzyjać będą występowaniu opadów śniegu, możliwe więc, że miejscami przez kilka dni utrzyma się niewielka pokrywa śnieżna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE