Znamy najpopularniejsze imiona w Olsztynie. Tym razem to nie Zofia!

2022-01-04 9:05
Znamy najpopularniejsze imiona w Olsztynie. Tym razem to nie Zofia!
Autor: Unsplash - Echo Grid Znamy najpopularniejsze imiona w Olsztynie. Tym razem to nie Zofia!

Poznaliśmy najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2021 roku w Olsztynie. Kolejny rok z rzędu w stolicy Warmii i Mazur króluje Aleksander. W przypadku najczęściej wybieranego imienia żeńskiego są jednak zmiany. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Czołówka imion nadawanych w naszym mieście jest od kilku lat bardzo podobna. Najważniejsza różnica dotyczy najczęściej pojawiającego się imienia pośród dziewczynek. Zarówno w 2019, jak i w 2020 roku najpopularniejszym imieniem żeńskim, jakie nadawali rodzice, była Zofia. Jednak w 2021 roku tą "naj" okazała się Zuzanna (98 razy). Na kolejnych miejscach znalazły się Julia (87), Zofia (78), Hanna (75) i Maja (69).

Natomiast kolejny rok z rzędu najchętniej rodzice swoim synom nadają imię Aleksander - w 2021 roku zdarzyło się to dokładnie sto razy. Tak samo popularnym imieniem było Franciszek. Natomiast kolejne to Jan (98), Stanisław (78) i Mikołaj (73).

W przypadku najrzadszych żeńskich imion, były to Aurora, Jaśmina, Luna, Kaira i Dalia. Wśród chłopców najmniej w naszym mieście przybyło chłopców o imionach Titus, Joel, Ivan, Ihor oraz Diego.

W 2021 roku w naszym mieście urodziło się łącznie 4512 dzieci. To dokładnie o setkę więcej, niż rok wcześniej. W minionych 12 miesiącach zmarło natomiast 3077 mieszkańców Olsztyna (2020 - 2855).

Źródło: UM Olsztyn

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE