Zmiana trenera w Stomilu Olsztyn. Adama Majewskiego zastąpił Piotr Klepczarek [AUDIO]

2021-04-06 19:15 Andrzej Brzozowski
Stomil Olsztyn
Autor: Stomil Olsztyn Piotr Klepczarek - trener Stomilu Olsztyn

Adam Majewski nie jest już trenerem Stomilu Olsztyn. Jego obowiązki przejął Piotr Klepczarek, dotychczasowy asystent. Wszystko wskazuje na to, że o zmianie przesądziła fatalna seria czterech porażek z rzędu.

Pensja Prezesa w Radiu ESKA - mamy 250 000 zł do rozdania!

Jak podała oficjalna strona klubu: "Dziękujemy trenerowi za zaangażowanie oraz pracę wykonaną w Stomilu. Życzymy powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej”. Nie podano żadnych przyczyn dymisja Adama Majewskiego. Olsztynianie przegrali ostatnie cztery spotkania w 1. lidze, zdobywając w nich tylko jedną bramkę. Ostatnio na własnym stadionie w kompromitującym stylu ulegli Sandecji Nowy Sącz 0:5.

Adam Majewski prowadził Stomil Olsztyn od 10 czerwca ubiegłego roku, kiedy na stanowisku trenera zastąpił Piotra Zajączkowskiego. Sezon 2019/20 drużyna pod jego skrzydłami zakończyła w środku tabeli zajmując 10. miejsce. W tym sezonie Stomil pod wodzą Majewskiego wygrał 6 spotkań, 5 zremisował i 12 przegrał. Olsztynianie z 23 punktami zajmują 14. miejsce w tabeli 1. ligi i nad ostatnim w stawce GKS-em Bełchatów mają 7 punktów przewagi.

Piotr Klepczarek jeszcze nie prowadził zespołu na szczeblu centralnym. Jest wychowankiem Stomilu. W karierze piłkarza występował między innymi w Polonii Warszawa, Zawiszy Bydgoszcz i ŁKS-ie Łódź. Klepczarek zakończył piłkarską karierę w Zniczu Pruszków. W sztabie szkoleniowym Stomilu pracuje od sierpnia 2019 r.

- Jak będzie grał zespół o tym się przekonamy bo to jest proces – mówi Piotr Klepczarek nowy trener Stomilu Olsztyn. Nie zmienimy tego w ciągu kilku dni, ale będziemy ciężko pracować. Chciałby, żeby to był zespół, który walczy o każdy centymetr boiska. Jest bardzo dobrze zorganizowany, zdyscyplinowany. Gra bardzo skutecznie w obronie i w ataku.

- Koncentrujemy się tylko na najbliższym meczu, wiemy o jaką stawkę gramy. Czasu jest mało ale zrobimy wszystko, żeby osiągnąć korzystny rezultat – podkreśla nowy trener „Dumy Warmii”

Posłuchaj: Piotr Klepczarek, trener Stomilu Olsztyn. „Damy z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat”

W najbliższej kolejce 1. ligi Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów (10 kwietnia o godz. 16.)

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!