Wypadek na budowie zajezdni tramwajowej w Olsztynie. Pracownik przygnieciony przez betonowy element

2023-01-27 12:57

Groźny wypadek na budowie zajezdni tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Towarowej i Leonharda w Olsztynie! Jeden z pracowników został przygnieciony betonowym elementem. Z urazem nogi przetransportowano go do szpitala.

Wypadek na budowie zajezdni tramwajowej w Olsztynie. Pracownik przygnieciony przez betonową konstrukcję

Do poważnego wypadku doszło w piątek (27 stycznia) po godzinie 12.00 na budowie zajezdni tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Towarowej i Leonharda w Olsztynie.

— W czasie przeprowadzanych prac jeden z pracowników, a dokładnie jego kończyna, został przygnieciony przez duży betonowy element o długości około 12 metrów. Działania straży pożarnej polegały na podniesieniu konstrukcji, wydobyciu poszkodowanego i przekazaniu go służbom ratowniczym — poinformował nas dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Na miejscu wypadku pracują policjanci. Zawiadomiono również inspekcję pracy.

To nie pierwszy wypadek na budowie linii tramwajowej w Olsztynie

Nie tak dawno, bo 27 grudnia, do wypadku doszło na jednym z odcinków inwestycji tramwajowej w obrębie skrzyżowania Piłsudskiego, Leonharda, Wyszyńskiego. Mężczyzna znajdujący się w głębokim rowie został przysypany piaskiem. Grupa ratownictwa wysokościowego przy pomocy jednej z koparek i przy użyciu liny wyciągnęła mężczyznę z potrzasku. Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale: Olsztyn. Wypadek podczas prac przy inwestycji tramwajowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wypadek na budowie linii tramwajowej w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE