Wykuwamy biegową moc. Rodzinne bieganie w nowym wydaniu już w weekend [AUDIO]

2022-09-29 22:49

Wydarzenie „Wykuwamy biegową moc” odbędzie się po raz trzeci. Tym razem w nowej, poszerzonej formule. To rodzinne sportowe spotkanie tradycyjnie już gości w Jezioranach.

„Wykuwamy biegową moc”

Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę 1. października. Oprócz biegu głównego biegów dla dzieci, odbędą się jeszcze sztafety drużynowe i pokoleniowe.

Bieg organizowany przez Biegaczy dla Biegaczy. Kto u nas już był to wie, o czym mówimy. Piękna przestrzeń naszego Parku Fosa i cudowna atmosfera, którą tworzą wszyscy startujący Biegacze… Dorośli i dzieci, które co roku liczniej przyjeżdżają by u Nas biegać. Tak! To właśnie ten bieg! - mówi organizatorka Dorota Jachimowicz z Qźni Jeziorany. - W tym roku zapraszamy Was 01.października. Zmieniamy ciut formułę i dorzucamy kilka nowości biegowych. Miejsce startu Park Fosa za Urzędem Miasta Jeziorany, start biegu głównego godz 13.00. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Parku Fosa na scenie Amfiteatru. Sobota będzie to również w Jezioranach Dzień Dawcy Szpiku. Wraz z Fundacja DKMS przybliżymy Wam temat jak zostać potencjalnym dawcą szpiku. Zdecydowani będą mogli za Naszym pośrednictwem zgłosić się i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Przeprowadzimy z Wami wywiad medyczny i pobierzemy wymazy. Te kilka minut przybliży Was do zostania potencjalnym dawcą szpiku. Do zobaczenia w Parku Fosa w Jezioranach.

Posłuchaj: Z Dorotą Jachimowicz z Qźni Jeziorany rozmawiał Andrzej Brzozowski

Quiz. Piosenki w polskich filmach

Pytanie 1 z 10
1. Edyta Górniak i Mietek Szcześniak stworzyli piosenkę na potrzeby ekranizacji jednej z części "Trylogii" Sienkiewicza. Której?

BIEGI: 1. Bieg główny – 10 km z nawrotem po 5 km, limit czasu na pokonanie trasy 90 minut, 2. Drużynowy bieg sztafetowy 4 x 1 km, limit czasu 40 min (Drużynę sztafetową tworzą 4 osoby, w tym minimum 1 kobieta) 3. Bieg Sztafeta Pokoleniowa – dystans 3 x 100 m. W sztafecie startuje Dziadek/Babcia – Rodzic/Opiekun Prawny i Dziecko rocznik 2010-2015. W dniu startu dziecko musi mieć ukończone 7 lat (urodzeni 01.10.2015 i starsi). Kolejność startu: Dziadek/Babcia - Rodzic i Dziecko kończy bieg. 4. Biegi dla dzieci: • kategoria D1 – dzieci w wieku 8 lat i młodsze (rocznik 2014 i młodsi), dystans 200 m • kategoria D2 – dzieci w wieku 9-10 lat (roczniki 2012-2013), dystans 400 m • kategoria D3 – dzieci w wieku 11-12 lat (roczniki 2010-2011), dystans 600 m kategoria D4 – dzieci w wieku 13-15 lat (roczniki 2007-2009), dystans 1000 m

Wykuwamy biegową moc III edycja
Autor: materiał organizatora Wykuwamy biegową moc III edycja

Wydarzenie odbywa się z eskowym wsparciem.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE