WOŚP 2020. Rekordowa suma w Olsztynie! Zobaczcie zdjęcia

2020-01-13 8:50

WOŚP w Olsztynie znów rekordowy. Ponad 574 tys. złotych - to kwota która widniała na wielkoorkiestrowym liczniku o północy z niedzieli na poniedziałek. Stolica regionu kolejny rok z rzędu pobiła rekord.

Niezwykła atmosfera towarzyszyła 28. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Olsztynie WOŚP 2020 trwał aż dwa dni. Najpierw mieszkańcy bawili się w olsztyńskiej Aurze i Galerii Warmińskiej. Potem główną areną olsztyńskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stała się starówka. Tam zabawa trwała kilka dobrych godzin. Miasto tętniło życiem, była Wielka ściskawa i tradycyjne światełko do nieba na zakończenie.

Finał WOŚP 2020 w Olsztynie. Pobiliśmy rekord z roku poprzedniego

Olsztyński sztab poinformował w poniedziałek o godz. 7, że udało się zebrać 574 099 zł! Poprzedni rekord wynosił 503 928 zł. - To był niezwykły finał. Podczas tego finału, jak nigdy, jeszcze mocniej w nas się ugruntowało, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Byliście mali, duzi, młodzi, starsi, mieliście dwie lub cztery łapy - czytamy na profilu WOŚP Olsztyn w mediach społecznościowych.

WOŚP 2020. Zebraliśmy ponad 115 milionów!

Rekord dotyczy nie tylko olsztyńskiego sztabu WOŚP, ale całej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie konto orkiestry zasiliło 115 362 894 zł!

Kwota zebrana do końca finału nie jest na pewno ostateczną. Trwają bowiem jeszcze licytacje w Internecie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - tradycyjnie już - podaje całkowitą zebraną sumę na początku marca.

Do orkiestrowego grania po raz dziesiąty przyłączyły się również olsztyńskie morsy. Około 200 osób weszło do jeziora Ukiel. Przed kąpielą na plaży można było wylicytować różne wanty WOŚP, m.in. książki z autografem Krzysztofa Hołowczyca.

ZOBACZCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WOŚP 2020 NA WARMII I MAZURACH:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE