Wilczy Szaniec otwarty dla turystów. Ale na nowych zasadach

2020-04-24 8:08

Wilczy Szaniec ponownie otwarty. Turyści mogą już odwiedzać jedną z największych atrakcji wschodniej Europy. Oficjalny komunikat pojawił się na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Od piątku, 24 kwietnia, turyści ponownie mogą korzystać z terenów leśnych stanowiących część Ośrodka Edukacji Historyczno - Przyrodniczej „Wilczy Szaniec”. Dodatkowo do końca maja 2020 wszystkim przysługuje ulgowy bilet wstępu w cenie 10zł. By jednak zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa w związku z panującą wciąż epidemią koronawirusa, ośrodek wprowadził kilka zasad dla zwiedzających.

  • Zachowaj dystans społeczny i zastosuj się do obowiązku zakrywania nosa i ust
  • Zachowaj odstęp między pojazdami min. jednego stanowiska
  • Zwiedzaj tylko wyznaczoną trasę
  • Nie korzystaj z miejsc wyznaczonych do wypoczynku, rekreacji i zabawy

Cały regulamin korzystania z obiektu znajdziesz TU: Zapraszamy do „Wilczego Szańca”

Wilczy Szaniec w latach 1941 – 1944 pełnił funkcję głównej kwatery Hitlera. W leśnym miasteczku pod Kętrzynem oprócz Hitlera mieszkało ok 2,5 tys. ludzi. To tu pojawiały się szaleńcze pomysły i stąd wydawano rozkazy wpływające na losy wielu milionów ludzi. Dziennik The Telegraph w 2017 roku uznał to miejsce za jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie Wschodniej. To też miejsce zainteresowań pasjonatów oraz leśników, którzy wspólnymi siłami przeprowadzili w nim prace modernizacyjne i badawcze. Więcej na ten temat przeczytasz TU: Główna kwatera Hitlera była na Warmii i Mazurach

Wirtualne podróżowanie: miejsca na Warmii i Mazurach warte odwiedzenia po pandemii
Mały alergik: posłuchaj czym jest alergia krzyżowa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami