Wieża widokowa w Stańczykach to nowa atrakcja Warmii i Mazur. Zobacz zdjęcia!

2020-01-03 7:43

Północno-wschodnie krańce województwa warmińsko-mazurskiego nie należą do najczęściej odwiedzanych zakątków kraju. To miejsce jest dobrze znane głównie okolicznym mieszkańcom. Wiele osób zatem nie wie, co traci. Wśród uroczych pagórków i łąk, tuż za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Niedawno w ich okolicy powstała imponująca konstrukcja. Mowa o nowej wieży widokowej, z której widoki zapierają dech w piersi.

Wieża widokowa zlokalizowana jest przy drodze prowadzącej do zabytkowych mostów kolejowych w Stańczykach. Konstrukcja ma wysokość około 20 merów, zaś platforma widokowa znajduje się na wysokości 15 metrów. Piękną perspektywę mamy już na samym dole wieży. Warto jednak wspiąć się drewnianymi schodami na jej szczyt i napawać się malowniczym widokiem na jezioro Dobellus Duży oraz zabytkowe mosty kolejowe.


- Byłam, widziałam. Piękna solidna konstrukcja. - napisała w mediach społecznościowych jedna z Internautek.

Niedaleko powstała również druga wieża, w miejscowości Pobłędzie. Wygląda dokładnie tak samo, jak ta w Stańczykach.

Obie wieże są inwestycją Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i znajdują się przy szlaku rowerowym Green Velo. Obok nich powstały także parkingi. Bez problemu więc możemy zostawić auto i wybrać się na wycieczkę po okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE