Olsztyński pączek 2021. Gastronautka przeprowadziła TEST PĄCZKÓW. Gdzie kupimy najsmaczniejsze?

i

Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Olsztyński pączek 2021. Gastronautka przeprowadziła TEST PĄCZKÓW. Gdzie kupimy najsmaczniejsze?

Wielki test pączków 2021. Gastronautka sprawdziła, gdzie w Olsztynie kupić najsmaczniejsze!

2021-02-10 13:12

Tłusty Czwartek 2021. Gdzie kupić najsmaczniejsze pączki w Olsztynie? Test pączków przeprowadziła olsztyńska blogerka kulinarna - Gastronautka. Pod uwagę wzięła pięć wybranych cukierni oraz restauracji. Z którego miejsca pączki wypadły najlepiej? Szczegóły w artykule.

ESKA XD #015

Test pączków 2021. Gdzie kupić najsmaczniejsze w Olsztynie?

Z nadzieniem różanym, marmoladą, a może o smaku czarnej porzeczki z whisky? Jeżeli zastanawiacie się, gdzie w tym roku kupić pączki na Tłusty Czwartek, z pomocą przychodzi olsztyńska blogerka Gastronautka. Na jej fanpage'u pojawił się wielki test pączków 2021.

- Zasugerowałam się delikatnie opiniami Czytelników, które mówiły o tym, że poza stricte smakiem i typowymi kryteriami, równie ważny jest skład pączka. Przetestowałam zatem jedynie te pączki, które w składzie posiadają masło oraz ewentualnie olej rzepakowy - nie margarynę. Przez nowe kryterium odpadły z testów te pączki, które margarynę w składzie posiadają oraz te pączkarnie, które nie chciały ujawnić składu ze względu na "ściśle strzeżoną recepturę" - napisała. - Naszym zadaniem było przetestowanie pączków z wybranych przeze mnie cukierni/ restauracji, których skład zgadzał się z założeniami oraz są w ofercie stałej lub na Tłusty Czwartek minimum rok - dodała.

Czytaj też: Tłusty czwartek 2021. Gdzie kupić smaczne pączki w Olsztynie? Ile kosztują? Sprawdź!

W zestawieniu znalazły się następujące lokale: Kawiarnia Moja, Cukiernia Słodka Sztuka, Piekarnia Szabelski oraz Przystanek Zatoka. Jednak tylko jeden z nich mógł zająć pierwsze miejsce. Gastronautka przyznała je Cukierni Słodka Sztuka. Pączki kosztują tam 4,50 zł / szt. Do wyboru mamy pączki z marmoladą, różą, adwokatem, a także rogaliki oraz faworki.

- Najmilejszy, najsmaczniejszy i najśliczniejszy pączuś o delikatnym, rozpływającym się w ustach cieście, o lukrze pękającym cicho pod zębami, o doskonałym całokształcie z różanym wnętrzem. Dzisiejszy pączek ze Słodkiej Sztuki to najlepszy pączek, który jadłam od lat. Jak tylko go zobaczyłam intuicja podpowiedziała mi, że wygra. Ciasto lekkie, puchate, pachnące cukrem, tak delikatne, że bałam się że, jeszcze ciepłe przy odbiorze, będzie przelewać się przez palce. Nie mogę przestać o nim myśleć i chyba złamię moją tradycję i zjem pączka... W Tłusty Czwartek - zachwyca się olsztyńska blogerka.

Tłusty czwartek 2021 - sprawdź, ile pączków zjesz tego dnia! QUIZ

Pytanie 1 z 8
Jak bardzo lubisz pączki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE