Wielbark: Na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” pędził z prędkością 139 km/h

i

Autor: Unsplash - Vladimir Proskurovskiy

Wielbark: Na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” pędził z prędkością 139 km/h

2022-03-22 14:00

Szczycieńska policja wyeliminowała z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. 28-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego pędził na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” 139 km/h. Z kolei 30-letni mieszkaniec gminy Pasym wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obaj kierowcy zostali zatrzymani w poniedziałek (21 marca). Około godziny 10.00 w miejscowości Przeździęk Wielki w gminie Wielbark funkcjonariusze skontrolowali kierowcę pojazdu marki VW Passat. 28-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” pędził z prędkością 139 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i 10 punktów karnych.

Kilka godzin później w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu marki VW Bora. Funkcjonariusze przebadali 30-letniego mieszkańca gminy Pasym na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kasia Węsierska śpiewa z Sylwią Grzeszczak! Razem zaśpiewały megahit dla Ukrainy!

Policjanci zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy i osadzili go w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE