Wichura na Warmii i Mazurach. Strażacy interweniowali kilkanaście razy [AUDIO]

2020-12-07 9:01
Ogromna wichura na Mazurach. Strażacy interweniowali ponad 100 razy [ZDJĘCIA]
Autor: Agnieszka Adamowicz

Połamane gałęzie i konary zalegające na drogach – to skutki silnego wiatru na Warmii i Mazurach. Strażacy w ciągu ostatniej doby interweniowali kilkanaście razy.

Na olsztyńskich Jarotach powstaje skate park

Niedzielne popołudnie, wieczór i noc na Warmii i Mazurach z silnego wiatru do spokojnych nie należały. Strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy, by usuwać skutki wichury.

Silnie wiejący wiatr w województwie warmińsko-mazurskim doprowadził do powalenia drzew lub konarów na drogi. Straż pożarna w województwie interweniowała piętnaście razy przy takich zdarzeniach – mówi o ostatniej dobie oficer prasowy KW PSP Olsztyn Rafał Melnyk. - Jedna interwencja dotyczyła usuwania luźnego elementu poszycia dachu w postaci blachy.

Posłuchaj: oficer prasowy KW PSP Olsztyn Rafał Melnyk o skutkach silnego wiatru w regionie

Zgłoszenia o drzewach powalonych przez wiatr pochodziły z okolic Braniewa, Kętrzyna, Gołdapi i Pasłęka.

Synoptycy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec silnego wiatru w regionie. Z prędkością nawet do 70 km/h powieje do rana we wtorek. Możemy spodziewać się też gołoledzi. Więcej czytaj także w artykule: Marznące opady deszczu i silny wiatr. Synoptycy z IMGW ostrzegają

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na zewnątrz budynków oraz zabranie luźnych elementów z tarasów i balkonów. Strażacy przypominają też, że lepiej parkować z dala od drzew.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE