Węgiel w Olsztynie po 2 tys. złotych za tonę. Jak kupić? Gdzie złożyć wniosek?

i

Autor: Unsplash Węgiel w Olsztynie po 2 tys. złotych za tonę. Jak kupić? Gdzie złożyć wniosek?

Węgiel w Olsztynie po 2 tys. złotych za tonę. Wnioski można już składać

2022-11-28 7:43

Mieszkańcy Olsztyna mogą już kupować węgiel za 2 tysiące złotych za tonę. By to zrobić, trzeba złożyć specjalny wniosek. Sprawdź, w jaki sposób zamówić tani węgiel w Olsztynie oraz gdzie będzie można go odebrać. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w artykule poniżej.

Węgiel w Olsztynie po 2 tys. złotych za tonę

Olsztyn znalazł się pośród tych samorządów, które zdecydowały się przystąpić do rządowego programu sprzedaży węgla. Wypracowano już procedury, w jaki sposób mieszkańcy mogą zaopatrzyć się w taki opał. Każdy mieszkaniec uprawniony do dodatku węglowego będzie mógł kupić do trzech ton węgla - 1,5 tony przed końcem 2022 roku oraz 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku. W sprzedaży jest dostępny węgiel ekogroszek oraz węgiel gruby. Cena to 2000 zł/tona brutto.

Jak kupić tani węgiel w Olsztynie? Gdzie złożyć wniosek?

By kupić tani węgiel za 2 tysiące złotych za tonę w Olsztynie, należy złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy al. Piłsudskiego 61 A (kasy z tyłu budynku). Wnioski przyjmowane są w godzinach 7.30 – 14.30. Wnioski o zakup węgla dostępne są do pobrania »TUTAJ« oraz we wskazanym punkcie przyjęć.

Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku MOPS przekazuje mieszkańcowi informację o możliwości zakupu węgla oraz instrukcję dalszego postępowania (m.in. sposób rezerwacji węgla, wyliczenia kwoty do zapłaty i wskazanie rachunku do zapłaty, termin odbioru paliwa).

Gdzie odebrać zamówiony węgiel w Olsztynie?

Kiedy wszystko zostanie uzgodnione, mieszkaniec będzie mógł odebrać węgiel w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Olsztyn: Ponad 2 tysiące głosów pod petycją przeciwko zamknięciu Zatorzanki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE