Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem

i

Autor: pexels.com Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem

Warmię i Mazury zasypie śnieg! IMGW wydało ostrzeżenie przed śnieżycą

2021-01-05 14:37

Zima dopiero się zaczyna? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w całym województwie warmińsko-mazurskim. Padać ma przez cały dzień do późnych godzin nocnych. Szczególną ostrożność w tym czasie powinni zachować kierowcy, gdyż warunki na drogach mogą być utrudnione. Szczegóły w artykule.

Atak zimy na Warmii i Mazurach. IMGW wydało ostrzeżenie przed śnieżycą

Warmińsko-mazurskie zasypie śnieg! Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydał we wtorek (5 stycznia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. - informują synoptycy. Padać ma przez cały dzień, do późnych godzin nocnych. Niewkluczone, że ostrzeżenie zostanie przedłużone.

W tym czasie szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, gdyż warunki drogowe mogą być utrudnione. Do wielu wypadków z powodu oblodzonych dróg doszło w miniony poniedziałek (4 stycznia). Więcej o tym pisaliśmy w artykule: Seria wypadków na Warmii i Mazurach. Zima daje się we znaki kierowcom [ZDJĘCIA]

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE