W Olsztynie rośnie nowa część skateparku. Tak będzie wyglądać [PROJEKT]

2022-01-14 14:19

Tego typu obiekty cieszą się w Olsztynie ogromną popularnością. Skatepark w pobliżu Zatoki Miłej z powodzeniem funkcjonuje od lat. Wkrótce wielbiciele jazdy na desce, rolkach albo BMX-ach będą mogli korzystać z kolejnych elementów.

Realizowana inwestycja to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja rozbudowy skateparku w CRS Ukiel zdobyła niemal cztery tys. punktów.

- Projekt był inspirowany proponowaną koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders. - Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami.

Oryginalne rozwiązania, które będą zastosowane w rozbudowywanej części skateparku nad Ukielem powinny zadowolić wszystkich wielbicieli tego typu sportów. Wśród elementów, które powstaną są m.in. bank, manual pad, piramidka, grindboxy czy quarterpipe'y. Prace są realizowane na obszarze o wymiarach 20x27 metrów.

Rozbudowa obiektu nad Ukielem jest tym bardziej cenna, że działa tam Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wartość zadania to niemal pół miliona złotych.

Źródło: Informacja prasowa UM Olsztyn

Super Raport 14.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Marcin Bosacki - senator KO) Sedno Sprawy: Marelna Maląg

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE