W budynku gospodarczym trzymał blisko 450 porcji dilerskich amfetaminy. Policji powiedział, że "znalazł je w lesie"

2022-03-09 14:50

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 26-latek, który nigdy w życiu nie posiadał prawa jazdy, a do tego był pod działaniem amfetaminy. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych pasażera funkcjonariusze zaleźli blisko 450 porcji dilerskich amfetaminy oraz ponad 20 gramów marihuany. Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty.

W poniedziałek (7 marca) przed godz. 20.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz, którym jechało dwóch mężczyzn. Samochodem kierował 26-letni mieszkaniec Pisza. Okazało się, że nigdy w życiu nie miał prawa jazdy. Ponadto znajdował się pod działaniem środków odurzających. Wstępne badanie testerem wykazało, że 26-latek kierował mercedesem będąc pod wpływem amfetaminy. Pobrana mu została krew do dalszych badań. Jeśli wynik okaże się pozytywny, usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za jazdę bez uprawnień. Za popełnienie tego wykroczenia przewidziana jest kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł.

Sporo na sumieniu ma także pasażer auta - 30-letni mieszkaniec Pisza. — Policjantom powiedział, że sam ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, więc poprosił kolegę, aby podwiózł go w jedno miejsce. Nie wiedział, że znajomy nie posiada uprawnień i jest pod działaniem narkotyków — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa piskiej policji.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych 30-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli plastikowy pojemnik, w którym był susz roślinny, biały proszek oraz waga i młynek. Wstępne badania wykazały, że jest to ponad 20 gramów marihuany oraz blisko 450 porcji dilerskich amfetaminy. Mężczyzna powiedział, że przedmioty te należą do niego. Dodał, że „kiedyś znalazł je w lesie”. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE