Dadajowy Zlot Morsów: Kilkaset osób weszło do jeziora. Było dosłownie bajkowo! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-24 14:01
VIII Dadajowy Zlot Morsów
Autor: Andrzej Brzozowski

Największa zimowa impreza w gminie Biskupiec: Dadajowy Zlot Morsów ponownie zakończył się frekwencyjnym sukcesem. Na Słonecznym Brzegu kilkuset miłośników lodowatych kąpieli weszło do jeziora Dadaj na zlocie organizowanym już ósmy raz przez Biskupieckie Morsy.

Mimo silnego wiatru i przelotnego deszczu w niedzielę (23 lutego) na Słonecznym Brzegu atmosfera była gorąca. Tegoroczne spotkanie, które odbywało się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce” sprawiło, że na plaży było bardzo barwnie. Brzegi Dadaju zapełniły się postaciami z bajek. Były księżniczki, pszczółki, czerwone kapturki, złe wilki i smerfy. Po tanecznej rozgrzewce przy muzyce zespołu "Top Girls "do wody weszli fani lodowatych kąpieli nie tylko z regionu. Tym razem w Rukławkach zameldowały się morsy z Olsztyna, Dywit, Bartoszyc, Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego, Mrągowa, Dobrego Miasta, Braniewa, Płocka i Ciechowic. Ich trwającej kilkanaście minut kąpieli przyglądali się liczni kibice.

Dadajowy Zlot Morsów

Organizując każdy kolejny zlot zależy nam bardzo na całej otoczce kąpieli - przyznaje Andrzej Kołodyński, organizator. Staramy się, żeby ta integracja morsów trwała jak najdłużej. Stąd pomysł na kolejne tematyczne spotkania. Mamy już pomysł na kolejny rok czyli już teraz zapraszam wszystkich do nas w ostatni weekend lutego – podkreśla Papa Mors Biskupieckich Morsów.

VIII Dadajowy Zlot Morsów poprzedzony był VII Dadajowym Biegiem Morsa o puchar burmistrza Biskupca. Najlepsi na dystansie 10 km - open kobiety: Paulina Peczyńska i open mężczyźni: Konrad Nosarzewski.

Zimowe bieganie i morsowanie to już tradycja w naszej gminie – mówi Kamil Kozłowski burmistrz Biskupca. Frekwencja na zlocie świadczy o tym, że warto organizować takie spotkania. Dziękuję Biskupieckim Morsom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej największej zimowej imprezy w gminie Biskupiec.

Morsowemu spotkaniu na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach patronowało Radio Eska!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE