Tragiczny wypadek pod Lubawą. Auto spadło ze skarpy. Nie żyje 25-letni mężczyzna [WIDEO]

2021-05-24 8:42
Tuszewo. Tragiczny wypadek pod Lubawą. Auto spadło ze skarpy. Nie żyje 25-letni mężczyzna
Autor: Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne Tuszewo. Tragiczny wypadek pod Lubawą. Auto spadło ze skarpy. Nie żyje 25-letni mężczyzna

W weekend doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Tuszewo pod Lubawą. Auto staranowało barierki oddzielające jezdnię od chodnika, uderzyło w drzewo i spadło ze skarpy. 25-letni mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. Autem podróżowało łącznie pięć osób.

Niestety w miniony weekend nie obeszło się bez wypadków. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (22 maja) na prostym odcinku drogi w miejscowości Tuszewo pod Lubawą. - Badamy przyczyny wypadku, ale z całą pewnością samochód musiał jechać z dużą prędkością. Honda, którą kierowała 25-letnia kobieta, przebiła bowiem barierki oddzielające drogę od chodnika. Te barierki ustawiono właśnie po to, by nikt nie wjechał w idących ludzi - poinformowała PAP Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa policji w Iławie.

Po przebiciu barierek honda uderzyła w drzewo, a następnie spadła ze skarpy. W wyniku wypadku samochód został całkowicie zmiażdżony, strażacy musieli rozcinać blachy, by wydobywać z wraku rannych. Na miejscu zginął 25-letni pasażer. Według nieoficjalnych informacji był strażakiem.

Inny pasażer w ciężkim stanie helikopterem został zabrany do szpitala w Olsztynie. Pozostałe trzy osoby zostały karetkami przewiezione do szpitali w Iławie i Działdowie. Wiadomo, że kierująca hondą była trzeźwa.

Raport z anteny 21.05, godz.10

W miniony weekend na Warmii i Mazurach policjanci interweniowali na miejscu 15 wypadków (1 osoba zginęła, 20 rannych), byli wzywani do blisko 130 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 34 nietrzeźwych kierujących.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE