Tragedia na torach w Olsztynie. Wstrzymano ruch pociągów

i

Autor: KMP Olsztyn Tragedia na torach w Olsztynie. Wstrzymano ruch pociągów

Tragedia na torach w Olsztynie. Wstrzymano ruch pociągów

2022-10-12 13:43

Tragiczne zdarzenie w rejonie Kortowa i Dajtek w Olsztynie. Pociąg relacji Koluszki – Olsztyn Główny potrącił mężczyznę na torach. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni policja pod nadzorem prokuratora. Ruch pociągów został wstrzymany.

Tragiczny wypadek na torach w Olsztynie. Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg

Do zdarzenia doszło w środę (12 października) chwilę po godzinie 12.00.  — Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dot. zdarzenia z udziałem mężczyzny oraz pociągu osobowego relacji Koluszki – Olsztyn Główny. Do zdarzenia doszło w rejonie torowiska w pobliżu osiedla Kortowo. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który bezprawnie znalazł się na torowisku w chwili przejazdu pociągu – jego tożsamość jest przedmiotem ustaleń śledczych — poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. O zdarzeniu został powiadomiony prokurator. Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-letniego maszynisty – mężczyzna był trzeźwy.

Stacja Olsztyn Dajtki. Ruch pociągów wstrzymany

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej jest całkowicie wstrzymany – utrudnienia potrwają przez najbliższych kilka godzin. W chwili wypadku pociągiem podróżowało około 50 pasażerów. Przewoźnik zapewnił komunikację zastępczą, którą podróżni po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia mogli kontynuować dalszą podróż. 

— Gągławki - Olsztyn Główny. Wypadek z człowiekiem na przejeździe kategorii 'D'. Wstrzymany ruch pociągów. Przewoźnicy organizują zastępczą komunikację. Pociągi PKP INTERCITY kierowane trasą okrężną przez Iławę. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów do 60 minut. Przepraszamy za utrudnienia — czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Tragiczny pożar domu w Zalasewie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE