To będzie „gruby bój” o tytuł mistrza Polski w rallycrossie. Trzymamy kciuki za Stanika! [AUDIO]

Autodrom Słomczyn będzie areną finałowej rundy mistrzostw Polski w rallycrossie. W weekend (24-25 października) poznamy mistrzów kraju wszystkich kategorii. W najsilniejszej klasyfikacji supercars o tytuł powalczą Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX z Jakubem Przygońskim w Peugeocie 208 RX. Po trzech rundach olsztyński kierowca wyprzedza rywala o 3 punkty.
Pierwotnie areną zmagań miał być tor naszych południowych sąsiadów Slovakiaring, ale podyktowane pandemią koronawirusa słowackie obostrzenia sanitarne doprowadziły do odwołania tej rundy. Na szczęście na wysokości zadania stanął Automobilklub Rzemieślnik i finałowa rywalizacja odbędzie się na dobrze wszystkim znanym torze pod Grójcem.
- Ten bój naprawdę będzie gruby – mówi olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski. - Jestem przekonanym, że na każdym starcie z sześciu zaplanowanych wyścigów będą fruwały zderzaki, błotniki. Na pewno będzie zacięta rywalizacja, gdzie samochody będą się o siebie ocierały, może nawet zderzały. Tak jest zawsze w rallycrossie, a tu będzie to jeszcze bardziej z potęgowane.
- O 15-tej w niedzielę będzie wielki finał, sześć okrążeń… i będzie wiadomo kto wygrał, kto przegrał i kto zostanie Mistrzem Polski! - podkreśla Staniszewski
Zbyszek Staniszewski, który po 17 latach w rajdach w połowie ubiegłego sezonu dołączył do rywalizacji w rallycrossie, po raz pierwszy stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrza Polski. Trzymamy kciuki!!!