Szpital MSWiA w Olsztynie nie ma porodówki. Maluszek przyszedł na świat na SORze!

2022-07-05 9:50
Szpital MSWiA w Olsztynie nie ma porodówki. Lekarze powitali maluszka na SORze
Autor: Facebook: Poklinika Olsztyńska Szpital MSWiA w Olsztynie nie ma porodówki. Lekarze powitali maluszka na SORze

Niecodzienne zdarzenie w szpitalu MSWiA w Olsztynie. Placówka nie posiada porodówki. Lekarze jednak nie mieli wyjścia. Musieli przyjąć poród na SOR-ze. Rodzice nie zdążyli bowiem dojechać do innego szpitala, gdzie jest oddział ginekologiczno-położniczy. Cała historia na szczęście zakończyła się szczęśliwie. Mama i maluszek mają się dobrze!

O nietypowej historii szpital MSWiA w Olsztynie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do zdarzenia doszło  w ubiegłą niedzielę (3 lipca) około godziny 10.00. Wówczas pod Kliniczny Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala podjechał samochód z młodą kobietą w zaawansowanej ciąży. 

— Teoretycznie wszystko było proste - rodzice znali datę porodu, znali objawy zbliżającego się porodu (to już trzecie dziecko w rodzinie), ale nie zdążyli dojechać do szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym. Akcja porodowa zakończyła się narodzinami zdrowego chłopca (10/10 Apgar) przy asyście pielęgniarki położnej z Kliniki Chirurgii Onkologicznej — czytamy we wpisie Olsztyńskiej Polikliniki.

Szczęśliwą matkę i nowo narodzone dziecko przewieziono karetką systemu ratownictwa medycznego do właściwego oddziału ginekologiczno-położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

— Ojciec dziecka wrócił do naszego szpitala, aby podziękować załodze Klinicznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego za profesjonalną pomoc podczas akcji porodowej — poinformował szpital.

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE