Szczytno: Chciał uniknąć kontroli policji. Najpierw udawał zawał, potem zabarykadował się w aucie

2021-03-09 12:16
Szczytno: Chciał uniknąć kontroli policji. Najpierw udawał zawał, potem zabarykadował się w golfie
Autor: pexels.com Szczytno: Chciał uniknąć kontroli policji. Najpierw udawał zawał, potem zabarykadował się w golfie

Niecodzienna interwencja policji miała miejsce na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego golfa. Kierowca, najwyraźniej mając coś na sumieniu, najpierw zaczął udawać zawał, a potem tak zabarykadował się w aucie, że trzeba było wyciągać go siłą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 marca) tuż przed godziną 3.00 nad ranem na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki golf. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że właśnie ten kierujący prowadzi auto pod wpływem alkoholu. - Mężczyzna na widok mundurowych strasznie się zdenerwował. Złamał się za klatkę piersiową i gestami przekazywał informację, że potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Gdy zespół ratownictwa medycznego stawił się na miejscu interwencji, aby udzielić mu pomocy, 50-latek rozmyślił się. Tak się zabarykadował w samochodzie, że policjanci po wcześniejszym wezwaniu do zachowania zgodnego z prawem, musieli siłą kierowcę wyciągnąć z Golfa - poinformowała sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy szczycieńskiej policji. Dodała też, że od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a na siedzeniu w reklamówce leżała pusta butelka po wysokoprocentowym alkoholu. Mężczyzna odmówił przeprowadzenia wstępnego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego została pobrana mu krew do analizy.

Mieszkaniec Szczytna został przewieziony do policyjnej celi. Po uzyskaniu wyników laboratoryjnych usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo „żartownisia” nie ominie kara za bezpodstawne wezwanie na miejsce ratowników medycznych, którzy w tym czasie mogliby nieść pomoc osobom, które naprawdę jej potrzebowały.

Alicja Szemplińska szykuje się do matury. Nauka nie idzie zbyt dobrze [WYWIAD]

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE