Szalony drift 19-latka zakończył się wypadkiem. Auto uderzyło w drzewo

2021-01-21 11:17
Szczytno: 19-latek „driftował” i uderzył w drzewo. Stracił prawo jazdy, które miał od 2 miesięcy
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Szczytno: 19-latek „driftował” i uderzył w drzewo. Stracił prawo jazdy, które miał od 2 miesięcy

Zaledwie 2 miesiące posiadał prawo jazdy, a już musiał się z nim pożegnać. 19-latek ze Szczytna wprowadzał auto w niekontrolowane poślizgi, przez co uderzył w przydrożne drzewo. Kiedy na miejsce przyjechała policja, próbował skłamać, że winowajcą jest... sarna.

Szczytno: 19-latek „driftował” i uderzył w drzewo. Stracił prawo jazdy, które miał od 2 miesięcy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (20 stycznia) na trasie Szczytno – Sędańsk. Młody kierowca podróżował wraz z 19-letnim pasażerem. W pewnym momencie postanowił spróbować driftu. Ten jednak zakończył się niepowodzeniem. Auto uderzyło w przydrożne drzewo.

Okazało się, że wszystko widział pewien mężczyzna, który natychmiast udał się na szczycieńską komendę, by poinformować funkcjonariuszy o kierowcy czerwonej skody, który stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z "drogówki". W okolicach miejscowości Sędańsk zauważyli pojazd marki Skoda, który uderzył w przydrożne drzewo. Mundurowi ustalili, iż kierującym był 19-letni mieszkaniec Szczytna. Kierujący, chcąc wprowadzić policjantów w błąd, oświadczył, że na jezdnię wyskoczyła mu sarna. Wówczas nastoletni kierowca, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, skręcił nagle kierownicę, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Mundurowi nie dali się jednak nabrać. Pozostawione na miejscu zdarzenia ślady, jednoznacznie wskazywały na to, że kierowca „driftował”.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 19-latek posiadał uprawnienia do kierowania od 2 miesięcy. Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowym zostały mu jednak zatrzymane. O tym czy prawo jazdy zostaną mu zwrócone, zadecyduje już sąd.

Zimowa kąpiel morsów w przeręblu i powstanie rzeźby lodowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE