Szachraje i Matadorzy. Pojedynek olsztyńskich instytucji kultury [AUDIO]

2021-02-04 21:18
MOK wyzwał OTL na pojedynek...szachowy
Autor: Urząd Miasta Olsztyn MOK podarował Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek dwa nagie..konie

Takiego starcia w Olsztynie jeszcze nie było. Już za tydzień dojdzie do niezwykłego, szachowego pojedynku między dwiema zasłużonymi instytucjami kultury ze stolicy regionu. Oryginalne wyzwanie rzucił na dobry początek roku Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek Miejski Ośrodek Kultury. "SZACHraje i MATadorzy" - tak zatytułowany pojedynek szachowy będzie można śledzić online w czwartek (11 lutego).

Główne arterie Olsztyna są już przejezdne po ostatnich opadach śniegu

Do tego, że działania instytucji kultury przeniosły się ze świata realnego do wirtualnego musieliśmy się, niestety, już przyzwyczaić. W oczekiwaniu na bardziej bezpośrednie spotkania mamy okazję śledzić propozycje olsztyńskich twórców, które udowadniają ich ogromną kreatywność. W przyszłym tygodniu odbędzie się pojedynek szachowy "SZACHraje i MATadorzy", którym zmierzą się Miejski Ośrodek Kultury i Olsztyński Teatr Lalek.

Dwa, trzy tygodnie temu rzuciliśmy rękawicę Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek, teatr te rękawicę podjął i ten pojedynek rozstrzygnie, o tym kto jest najlepszą instytucją kultury na świecie. Wierzę, że Państwa doping będzie po naszej stronie , bo to, że Miejski Ośrodek Kultury jest najlepszą instytucją Kultury na świecie , jest truizmem, którego nie musimy nikomu udowadniać – mówi dyrektor olsztyńskiego MOK-u Mariusz Sieniewicz.

Posłuchaj: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz zaprasza na pojedynek MOK z OTL

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...

Światowa rozgrywka między Miejskim Ośrodkiem Kultury a Olsztyńskim Teatrem Lalek odbędzie się za zamkniętymi drzwiami dawnej zajezdni trolejbusowej w zakolu Łyny w czwartek (11 lutego, przeniesiony z 28 stycznia) o 18:00. Będzie można ją na żywo obejrzeć w mediach MOK-u: na Facebooku i Youtube.

Aby tradycji stało się zadość, jedna ze stron przekazała drugiej adekwatny dar - dwa nagie... konie!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE