Studenci UWM są aktywni on line - wybrali samorząd i przenieśli akcje do sieci [AUDIO]

2020-11-25 10:33

Koronawirusowa rzeczywistość nie ominęła Kortowa. Olsztyński campus uniwersytecki na pierwszy rzut oka nie tętni aktualnie życiem, bo zajęcia odbywają się zdalnie, jednak Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM nie poddaje się i wypełnia swoje zadania. Ostatnio odbyły się wybory do rady, a tradycyjne wydarzenia organizowane przez samorząd, przeniesione zostały do sieci. Nie brakuje też nowości na miarę czasu.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 20.11.2020

Nowy Samorząd Studencki jest gotowy do zadań, wynikających z pandemii. Akademickie życie przenosi się do sieci. Wybory samorządu również odbyły się on line.

- W wyniku głosowania nowym Przewodniczącym RUSS został Piotr Wałejko z Wydziału Nauk Ekonomicznych. W skład Prezydium wchodzą: Maciej Sikorski – Wiceprzewodniczący, Maria Koper – Wiceprzewodnicząca, Kacper Reczkowski – Członek Prezydium, Mateusz Kowalski – Członek Prezydium, Aleksandra Siwiecka – Sekretarz i ja -Jakub Stefaniak – Rzecznik Prasowy - mówi rzecznik RUSS UWM.

Posłuchaj: rzecznik samorządu studenckiego Kuba Stefaniak o wyborach i planach samorządu

W dobie szalejącej pandemii, Samorząd Studencki w nowym składzie, podejmuje kolejne wyzwania. Tradycyjne wydarzenia, tak jak i zajęcia akademickie, przenoszą do sieci. Niebawem wystartuje akcja Kortowski Mikołaj. Wkrótce potem ruszy pierwszy etap plebiscytu Belfer, w którym studenci wybierają ulubionego wykładowcę. Od kilku tygodni dostępny w sieci jest nowy projekt studentów "Akademia Ciekawości". Głównym powodem powstania tego projektu jest aktualna sytuacja epidemiologiczna, która uniemożliwia tworzenie wielu wydarzeń, a celem nadrzędnym jest popularyzacja nauki i wartościowych treści. Nieodłącznym elementem Akademii jest studio nagraniowe, w którym realizowane będą wszystkie projekty.

Kontakt z samorządem studenckim jest możliwy drogą internetową. Na stronie https://russ.uwm.edu.pl powstała specjalna zakładka "Zgłoś problem", która ma ułatwiać studentom szybki kontakt z samorządem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE