Studenci UWM rozpoczęli poszukiwania ulubionego wykładowcy. Ruszył plebiscyt Belfer[AUDIO]

2020-12-05 11:37

Belfer wystartował! Rozpoczął się plebiscyt, w którym studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wybierają, mówiąc najprościej, ulubionego wykładowcę. Plebiscyt odbywa się po raz piętnasty. W tym roku odbywa się on według nowych zasad, podyktowanych przez pandemię wirusa. Rywalizacja podzielona jest na trzy etapy, a każdy z nich odbywa się internetowo. Zwycięzcę poznamy 27 stycznia.

Na olsztyńskich Jarotach powstaje skate park

Zakończył się pierwszy z trzech etapów konkursu o tytuł ulubionego wykładowcy roku na UWM. Konkurs, choć z wieloletnią tradycją, w tym roku przebiega nieco inaczej.

W tym roku zmianie uległ przebieg konkursu, został on podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich przyjmowane były zgłoszenia kandydatów na Belfra danego wydziału, zgłaszać mogli ich wszyscy studenci. - mówi rzecznik RUSS UWM Jakub Stefaniak. Spośród nadesłanych zgłoszeń Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego wybiorą teraz trzech nauczycieli akademickich, których kandydatury poddane zostaną głosowaniu w drugim etapie konkursu.

Posłuchaj : Jakub Stefaniak z samorządu studenckiego o plebiscycie Belfer2020

II etap konkursu to wybór Belfra w obrębie Wydziału, spośród 3 kandydatów. W tym roku wybór odbywa się poprzez stronę internetową, z wykorzystaniem aplikacji do głosowania. Głosowanie na tym etapie rozpocznie się 14 grudnia i zakończy 20 grudnia.

III ostatni etap plebiscytu pozwoli poznać zwycięzcę. Studenci wybiorą Belfra spośród 16 kandydatów (po jednym z każdego Wydziału), również z wykorzystaniem aplikacji do głosowania. Te odbędzie się od 13 do 20 stycznia.

Wszystkie etapy, głosowania odbywają się na stronie www.belfer.uwm.edu.pl. Ulubionego nauczyciela akademickiego, a zarazem Belfra 2020 poznamy podczas 15. uroczystej gali, która odbędzie się 27 stycznia.

Zwieńczeniem całego konkursu będzie Gala Belfra 2020, niezwykła – po pierwsze jubileuszowa, po drugie realizowana w pełni zdalnie ze względu na sytuację epidemiologiczną. Podczas finału plebiscytu dowiemy się, kto zdobędzie tytuł Belfra UWM 2020, który wydział wykazał się największym zaangażowaniem, związanym z sympatią, jaką darzą wybranego nauczyciela akademickiego – mówi rzecznik samorządu studenckiego Jakub Stefaniak.

Plebiscyt na Belfra UWM jest wydarzeniem z 15-letnią tradycją, które na stałe wpisało się w kalendarz roku akademickiego. Pozwala na wyłonienie najlepszego nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wybierany jest on spośród Belfrów wydziałowych, którzy biorą udział w ogólnouczelnianej rywalizacji po wytypowaniu ich przez studentów swojego wydziału.

Każdy student dysponować będzie jednym głosem dziennie, a ten nauczyciel akademicki, który zdobędzie najwięcej głosów, zostanie Belfrem wydziału. W ostatnim, trzecim etapie wyłonieni nauczyciele ze wszystkich jednostek będą walczyć o zdobycie tytułu Belfra UWM 2020. W ostatnim etapie przez 8 dni każdy student będzie mógł oddać jeden głos dziennie na swojego kandydata. To prawdziwe wyzwanie dla RWSS, które od lat stają na rzęsach, żeby motywować swoich kolegów do głosowania. Wszystkie chwyty dozwolone – filmy, memy, posty, łańcuszki, spamowanie. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE