Wieże widokowe oficjalnie otwarte dla turystów. W planach kolejne atrakcje [ZDJĘCIA]

2020-03-25 14:19
Nowe wieże widokowe w Stańczykach i Pobłędziu oficjalnie otwarte. Zobacz zdjęcia
Autor: Agnieszka Adamowicz/ Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej

Słynne mosty kolejowe oraz piękne widoki na polodowcowe krajobrazy możemy podziwiać z nowych wież widokowych w Stańczykach i Pobłędziu. Te właśnie zostały oficjalnie otwarte dla turystów. Dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej poinformował również o kolejnych inwestycjach. Szczegóły w artykule.

Wieże widokowe w Stańczykach i Pobłędziu oficjalnie otwarte

W styczniu pisaliśmy o powstaniu nowych wież w Stańczykach i w Pobłędziu. Już wtedy można było z nich korzystać. Teraz jednak  dyrekcja Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej poinformowała o ich oficjalnym otwarciu dla turystów.

Wieże mają wysokość około 20 merów, a ich platformy widokowe znajdują się na wysokości 15 metrów. Piękną perspektywę mamy już na samym dole wież. Warto jednak wspiąć się drewnianymi schodami na ich szczyt i napawać się widokiem na piękne, polodowcowe krajobrazy. Z wieży w Stańczykach zobaczyć można wytopiskowe jeziora Tobellus, przełom doliny Błędzianki oraz słynne zabytkowe mosty kolejowe. Z drugiej wieży widać między innymi jezioro Pobłędzie i panoramę na Puszczę Romincką. 

Obie konstrukcje są inwestycją Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i znajdują się przy szlaku rowerowym Green Velo. Obok nich powstały także parkingi. Bez problemu więc możemy zostawić auto i wybrać się na wycieczkę po okolicy. Wstęp na wieże jest bezpłatny.

Kolejne atrakcje turystyczne już niebawem


W 2019 roku zostało ukończone również zagospodarowanie plaż nad jeziorami: Czarnym, Tobellus i Pobłędzie. A niedługo przy siedzibie Parku w Żytkiejmach zostanie otwarty ogród dydaktyczny, zaś w następnym roku będą zmodernizowane niektóre ścieżki edukacyjne oraz powstanie nowy szlak turystyczny.

Wszystkie te działania dofinansowane są z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Budowa promenady w Mikołajkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE