Śnieg zasypywał mężczyznę leżącego na poboczu drogi. Uratował go kierowca ciężarówki!

2021-01-26 11:33
Prostki: Pijany leżał przy drodze – służby powiadomił zaniepokojony kierowca
Autor: pexels.com Prostki: Pijany leżał przy drodze – służby powiadomił zaniepokojony kierowca

Na słowa uznania zasługuje postawa kierowcy, który widząc leżącego pijanego pieszego przy drodze, zatrzymał się przy nim i zadzwonił pod numer alarmowy z prośbą o interwencję. Być może uratował pieszemu zdrowie i życie. Nietrzeźwy 70-latek przewrócił się do rowu, było już ciemno, a warunki drogowe bardzo trudne z uwagi na intensywne opady śniegu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 stycznia) późnym popołudniem. Pod numer alarmowy zadzwonił kierowca pojazdu ciężarowego, który na swej trasie dostrzegł leżącego na ziemi mężczyznę. Było to w gminie Prostki na mało uczęszczanej drodze. - Z troski o jego los, kierowca zatrzymał się przy nim i czekał do czasu przyjazdu policjantów, ochraniając go w ten sposób. Swoją postawą i zainteresowaniem być może zapobiegł potrąceniu pieszego przez inne pojazdy - informuje sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Okazało się, że pieszy przewrócił się do rowu w śnieg. Był mokry, a warunki były pogodowe były trudne, bo ciągle padał śnieg i była niska temperatura.

Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. W stosunku do policjantów, którzy chcieli zadbać o jego bezpieczeństwo był impulsywny i zareagował agresją. Ze względu na okoliczności realnie zagrażające jego życiu i zdrowiu 70-latek został przewieziony do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Atak zimy. Białystok 6 rano
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE