Śnieg na Warmii i Mazurach. Po nocnych opadach ŚLISKO NA DROGACH!

2021-11-29 7:31
Śnieg na Warmii i Mazurach. Po nocnych opadach ŚLISKO NA DROGACH!
Autor: Twitter: KMP Olsztyn Śnieg na Warmii i Mazurach. Po nocnych opadach ŚLISKO NA DROGACH!

Po nocnych opadach śniegu wszystkie główne drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale miejscami może występować błoto pośniegowe i lokalne śliskości - przekazały w poniedziałek rano (29 listopada) służby drogowe.

Krzysztof Sadzewicz z GDDKiA w Olsztynie poinformował PAP, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. - Błoto pośniegowe występuje lokalnie w centralnej części województwa. Pozostałe trasy są czarne, mokre - dodał.

Na drogach krajowych pracuje 59 pojazdów zimowego utrzymania, na wojewódzkich 44 pługopiaskarki.

- Wszystkie nasze drogi są przejezdne, ale wszędzie występuje jakaś śliskość. Część dróg jest czarna, mokra, ale na niektórych zalega jeszcze błoto pośniegowe - powiedział Ryszard Dulski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Na Warmii i Mazurach opady śniegu trwały przez całą noc, z różnym natężeniem. Rano pokrywa śnieżna miała grubość 3-10 cm, najwięcej śniegu spadło w południowo-zachodniej części regionu. Temperatura powietrza waha się w okolicach zera; od plus 0,5 st. C do minus 1 st. C w okolicach Nidzicy i Olecka.

Według służb drogowych w ostatnich godzinach nie było żadnych zgłoszeń o wypadkach na głównych trasach w regionie.

(PAP)

Wyszydełkowane aniołki wylatują ze Studziana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE