Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Ślubowało 45 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2020-11-18 14:28

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 45 nowych funkcjonariuszy. W środę (18 listopada) odbyło się oficjalne ślubowanie. Tym razem jednak w nieco skromniejszej formie - bez udziału bliskich i bez zaproszonych gości, za to w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Zdjęcia z uroczystości zobacz na ESKA Olsztyn.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Olsztyn. Ślubowanie nowych policjantów. W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 45 funkcjonariuszy

Warmińsko-mazurska policja przyjęła w swoje szeregi 45 nowych funkcjonariuszy, wśród których jest 12 kobiet. Niestety tym razem, ze względu na epidemię koronawirusa, ślubowanie przybrało o wiele skromniejszą formę niż zwykle. Nie było zaproszonych gości, a bliscy policjantów nie mogli być świadkami tej ważnej chwili.

Nie mogło jednak zabraknąć szefa policjantów z Warmii i Mazur i sztandaru, na który ślubują policjanci. Żeby podkreślić doniosłość tej chwili, nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie odczytał słowa roty ślubowania.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

Świadkiem ich pierwszej tak znaczącej chwili w policyjnym mundurze był również podinsp. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Czytaj też: Jechał S7 pod prąd. Instruktor nauki jazdy zajechał mu drogę [WIDEO]

Funkcjonariusze po przebytym szkoleniu zasilą jednostki w Olsztynie (KWP, KMP, OPP), KMP w Elblągu, KPP w Bartoszycach, Ełku, Gołdapi, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.

Było to czwarte na Warmii i Mazurach ślubowanie policjantów w tym roku.

Chętni wciąż mogą wstąpić do policji. Warunki rekrutacji dostępne są >>TUTAJ<<

Posłuchaj i sprawdź, sześć skutecznych ćwiczeń, wspomagających wzrok. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE