Siarczysty mróz na Warmii i Mazurach. Temperatura spadnie nawet do -17 stopni!

2021-01-13 8:20 agada
Siarczysty mróz na Warmii i Mazurach. Temperatura spadnie nawet do -17 stopni!
Autor: Unsplash Siarczysty mróz na Warmii i Mazurach. Temperatura spadnie nawet do -17 stopni!

Jaka pogoda czeka nas w Olsztynie i całym województwie warmińsko-mazurskim? Najbliższe dni do najcieplejszych należeć nie będą. Musimy przygotować się na drastyczne spadki temperatury. Chwyci ostry mróz, który może sięgnąć nawet -17 stopni Celsjusza. IMGW wydało już ostrzeżenia pierwszego stopnia. Sprawdź szczegóły!

Siarczyste mrozy na Warmii i Mazurach. Temperatura spadnie nawet do -17 stopni Celsjusza

Śnieg zasypał już niemal całą Polskę. Pod białym puchem znalazły się także Warmia i Mazury. We wtorek wieczorem na drogach panowały bardzo trudne warunki. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Atak zimy na Warmii i Mazurach. Na drogach jest ślizgawica. Karetka ugrzęzła w zaspie [ZDJĘCIA]

W kolejnych dniach zima da o sobie znać jeszcze mocniej. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Te dotyczy całego województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Temperatura może spaść nawet do minus 17 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że spadnie świeża porcja śniegu. Dodatkowo silny, porywisty wiatr może powodować śnieżyce i zawieje.

Ostrzeżenie IMGW przed silnym mrozem

Od czwartku rano do piątku prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C na wschodzie do -5°C na zachodzie. Temperatura maksymalna w dzień od -12°C na wschodzie do -4°C na zachodzie. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 15 km/h, w porywach do 20 km/h.

Z kolei od piątku do soboty prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C na wschodzie do -7°C na zachodzie. Temperatura maksymalna w dzień od -11°C na wschodzie do -3°C na zachodzie. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 10 km/h, w porywach do 15 km/h.

Wiele wskazuje na to, że taka chłodniejsza aura utrzyma się również w kolejnym tygodniu.

Zima w Bydgoszczy