Rydzewo. Pijany nastolatek wjechał z ogrodzenie posesji. Auto zabrał rodzicom [ZDJĘCIA]

2021-09-22 13:27

Pijany nastolatek z impetem uderzył oplem w ogrodzenie posesji. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Rydzewo w gminie Miłki. Autem podróżował ze swoim kolegą. Okazało się, że obaj byli pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

O tym, że 16-latek zabrał kluczyki samochodu i odjechał w nieznanym kierunku, policjantów powiadomiła matka nastolatka. Chwilę potem funkcjonariusze otrzymali informację, że chłopak uderzył autem w ogrodzenie posesji. - Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia, dwóch młodych chłopców stało przed samochodem. Jeden z nich przyznał, że to samochód jego rodziców, wziął go bez ich zgody, kierował nim i jadąc z dużą prędkością, uderzył w ogrodzenie. Od 16-latków policjanci wyczuli zapach alkoholu. Po przewiezieniu do jednostki policji zostali oni przebadani na zawartość alkoholu w organizmie - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowa KPP w Giżycku.

Wynik badania wskazał, że 16-latek kierujący samochodem miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego kolega ponad 0,5 promila. Mało tego, przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że obaj chłopcy byli także pod działaniem środków odurzających. 

- Nastolatkowie przyznali, że tego dnia pili wspólnie alkohol. 16-latek prowadzący samochód nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich - dodaje asp. Iwona Chruścińska.

Raport z anteny 21.09, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE